Başarı Öykülerimiz

akkus_125AKKUŞ MODA

Akkuş Moda'nın 2015 yılında başlayan CoreTEX yolculuğunu, kısa sürede gerçekleştirmiş oldukları ihracatlarında CoreTEX'in sağlamış olduğu desteği Firma Sahibi Vahap AKKUŞ ile değerlendirdik.

Firmanız hakkında genel bilgi alabilir miyiz?
Vahap AKKUŞ - Firma Sahibi

Akkuş Grup bünyesinde Akkuş Moda olarak 2014 yılında kurulmuştur.
2016 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisinin yapmış olduğu sıralamada Türkiye'nin en büyük 1000 ihracatçı firmaları arasına girmeyi başarmıştır.
Uluslararası Çalışma Örgütü(ILO) düzenlemelerine göre BSCI (Ticari Sosyal Uyumluluk Girişimi) standartları; Yasal uyum, çalışma saatleri, iş tazminatları, çocuk işçiliği önlenmesi, zorla istihdamın önlenmesi, sendika özgürlüğü, ayrımcılığın önüne geçme, işçi sağlığı ve güvenliği, yönetim standartları, çevre güvenlik politikası gibi uygunlukların denetlenmesi sonucu alınan BSCI belgesi ve Etik tedarik halkasında bilgi paylaşımı için en büyük ve en önemli ortak bir platform olan Sedex belgelerine sahiptir.
Yapmış olduğu üretimler genel olarak Avrupa pazarına hitap etmektedir. Denim görünümlü örme kumaştan bayan, erkek ve çocuk giyiminde üretimlerini gerçekleştirmektedir. 

Devamını oku...

 


 

missy_tekstil

MİSSY TEKSTİL

Missy Tekstilin 2014 yılında başlayan CoreTEX ve Enviro yolculuğunu firma yetkilisi Arif KARAKÖSE ile değerlendirdik.

Firmanız hakkında genel bilgi alabilir miyiz?
Arif KARAKÖSE – Genel Müdür

Missy Tekstil 16 yıldır imalatlarını yurt dışında devam ettirmektedir. Almanya’da toptan satış mağazası bulunmaktadır. Türkiye deki şubesi 2010 yılında kurulmuştur. Şuan hem yurt dışında hem de Türkiye de imalatlarına devam etmektedir.
İlk zamanlar Türkiye deki imalat adetlerimiz Almanya’ya oranla çok düşüktü 9.000 – 10.000 binlerdeyken şimdilerdeki rakam 60.000 – 70.000 binlere çıkmıştır.
2 yıl önce Fransa da toptan satış şubesini de açmıştır, yine orada da kendi markamız Missy markası ile satış yapıyoruz.
Hollanda, İspanyada, İrlanda gibi ülkelerde ayrıca fason imalatı yaptığımız firmalar bulunmaktadır.

Devamını oku...

 

fella_tekstil

FELLA TEKSTİL

Fella Tekstil’in 2008’de başlayan 8 yıllık CoreTEX yolculuğunu ve gelinen noktayı firma yetkilisi Muzaffer MUTLU ile konuştuk.

Firmanız hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz?
Muzaffer MUTLU – Firma Yetkilisi

Fella Tekstil 1996 yılında kurulmuştur. 20 yıldır konfeksiyon sektörünün içerisinde bulunmaktadır. Başlangıçta 2 müşteri ile yola çıkıp şuan 12 müşterisi vardır. Yıllık olarak yaklaşık 15.000.000 milyon cirosu vardır. Genellikle Avrupa ülkelerine ihracat yapmakta ve kendi iç piyasasında, Hummel ile çalışmaktadır.
Yaklaşık olarak 80 çalışanı bulunmakta.

Devamını oku...

 

vasil_tekstil

VASIL TEKSTİL 

Vasıl Tekstil'in 2012 yılında başlayan CoreTEX ve Enviro yolculuğunu firma sahibi Celal KOCA ile değerlendirdik.

Firmanız hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz?
Celal KOCA – Firma Sahibi

Vasıl Tekstil 1990 yılında Koca Kardeşler unvanı ile faaliyete başlamıştır. Kardeşler olarak Laleli piyasasında, balkan ülkelerine ihracat yapmıştır. 1993 yılına kadar devam eden Koca Kardeşler Tekstil unvan değişikliği ile Trampa Tekstil olarak 2006 yılında fason üretim yaparak birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Devamını oku...

  myn_tekstil                                                                                                  

MYN TRİKO

Myn Triko'nun 2014'te başlayan CoreTEX, Enviro yolculuğunu firma sahibi Metin AKYÜZ, Muhasebe Müdürü Mehtap ATMACA, İmalat Müdürü Metin KAYA ile değerlendirdik.

 

Firmanız hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz?

Metin AKYÜZ:

Myn Triko 1988 yılında kurulmuştur. Yaklaşık olarak 38 yıldır triko sektörünün içerisindedir. Myn Triko 1988’den bu yana daha işlemli ürünler, daha üst düzey kalitede koleksiyonlar hazırlayan ve üreten, kendi markası ihracatı dışında iç piyasası olan, butik tarzı çalışan bir firmadır.

Devamını oku...

 


 

 

nesan_triko

     NESAN TRİKO

Nesan Triko’nun 2011’de başlayan CoreTEX ve Enviro serüvenini İnsan Kaynakları ve İdari İşler Sorumlusu Bedri AKGÜN, Muhasebe Müdürü Fethi BAŞTÜRK, Sistem Sorumlusu Öner ÖZDEMİR ve Aksesuar Planlama Sorumlusu Türkan ŞENGÜL ile değerlendirdik.

 

Firmanızın yazılım alma ihtiyacı nasıl oluştu? Neden yazılım alma ihtiyacı duydunuz?

Bedri AKGÜN :

Firmamız 1991 yılında kurulmuş, triko imalatı yapan bir firmadır. Yapmış olduğumuz iş hareketli bir iş olduğu için çok fazla, birbirinden farklı kontrol edilmesi gereken konular var. Bununla birlikte iş hacmimizin artması, yeni personel alımları, iyi bir sistemin kaçınılmaz olduğunu ortaya koydu. Yani sistem ihtiyacını yaptığımız iş belirledi. Biz de otokontrolümüzü sağlamak adına bir sistem arayışı içerisine girdik. Kendi aramızda yaptığımız tespitler sonucunda firmamızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek, kullanılabilir ERP yazılımına ihtiyacı olduğunu düşündük.

Devamını oku...

 


 

 

erfa_tekstil

ERFA TEKSTİL

ErfaTekstil’in 2014'te yıllık CoreTEX yolculuğunu ve Enviro ile entegre işleyişinde gelinen noktayı firma sahibi Mustafa EMECEN ile konuştuk.

 

Firmanızın yazılım alma ihtiyacı nasıl oluştu? Neden yazılım alma ihtiyacı duydunuz?

Konfeksiyon sektöründe çalışanların eğitim seviyesi en düşük sektörlerden birisidir. Üniversite mezunu konfeksiyon sektöründe parmak ile sayılabilecek kadar az dolayısıyla çalışanların işlerini kontrol etmek iş verene ve yöneticilere düşmektedir.

Devamını oku...

 

adas_giyim

ADAŞ GİYİM

Adaş Giyim’in 2009’da başlayan CoreTEX serüvenini, geldiğimiz tarihe kadar geçen süreci ve gelinen noktayı sistem yöneticisi Sezgin Yılmaz ve firma ortağı Osman Aydınlıoğlu ile değerlendirdik.

 

Firma hakkında genel bilgi alabilir miyiz?

Osman Aydınlıoğlu:

Adaş Giyim 1993 yılında Yeşildirek’te, ceket,  palto, kaban üretmek ve dahili piyasalarda satmak üzere kurulmuştur. 1999’da ihracata başlayan firma bugün bayan ve erkek üst giyim üzerine çalışmaktadır. Firma en büyük sıçramasını CoreTEX’in alınmasından sonraki dönem yaptı.

Devamını oku...

 

akademi_tekstil
AKADEMİ TEKSTİL

CoreTEX Triko Üretim Yönetim Sistemi’nin kullanıldığı ilk firma olan Akademi Tekstil’in sistem yönetici Burçak Malçok ve firma ortağı Okyay Mızrak ile konuştuk.

 

CoreTEX’ten önce işlerinizi nasıl takip ediyordunuz?

Okyay Mızrak:

CoreTEX’ten önce iki farklı program kullanmaya çalıştık; ama sonuç alamadık. Triko üretimi konfeksiyon üretiminden çok farklı, diğer programlar işleyişimize uymuyordu.

Devamını oku..

gurex_tekstil
GÜREX TEKSTİL

GÜREX Tekstil’in CoreTEX’le geçirdiği 5 yılı ve firma hedeflerini firma sahibi Cem Gürel ve finans müdürü Orhan Alış ile değerlendirdik.

 

Neden CoreTEX Konfeksiyon Üretim Yönetim Sistemi’ni seçtiniz?

Cem Gürel: 

İlk demodan itibaren aradığımız programın CoreTEX olduğunu anladık. Desteklerini alacağımıza emin olduk, bir güven algıladık. Programın şimdiki versiyonu o zamanki versiyonuna kıyasla kat kat iyi. Ancak, o zamanki hali bile bizim için fazlasıyla yeterliydi. Özellikle raporlama kısmı çok kullanışlıydı.

Devamını oku...

erse_tekstil
ERSE TEKSTİL

ERSE Tekstil’in 8 yıllık CoreTEX yolculuğunu firma sahibi Erol Seheryıldızı ve müşteri temsilcisi Özgür Sezgin ile konuştuk.

 

Sizin tekstil dışında yazılıma da özel bir ilginiz var. Biraz CoreTEX öncesi dönemden, o dönemde yaptıklarınızdan bahsedelim.

Erol Seheryıldızı:

CoreTEX’ten önce kullandığımız program benim projemdi. O projeye 1996 yılında başlamıştık. Ancak, ben çok daha öncesinde 1982’de tekstil sektörü için yazılım yapmaya başladım. O dönemlerde değil tekstil programı muhasebe programı bile yoktu. Programdan öte, Türkiye’de hiçbir işletmede bilgisayar yoktu. Haliyle insanlar şaşırıyorlar,  neyle uğraştığımı anlayamıyorlardı.

Devamını oku...

erse_tekstil
ERSE TEKSTİL2

ERSE’nin muhasebe ve modelhane departmanlarındaki işleyişi firma finansman yöneticisi Süheyla Doğan ve modelhane şefi Seval Boztepe ile konuştuk.

 

ERSE muhasebe departmanında işlerinizi nasıl takip ediyorsunuz?

Süheyla Doğan: 

Ben CoreTEX’i de Enviro’yu da kullanıyorum. Enviro’da daha çok çekler ve bankalar modülünü kullanıyorum. Bizde sistem günlüktür. Hareketler anlık olarak işleniyor, işler asla beklemiyor. Tamamlanmış çekleri, senetleri ve yurt dışı alacak takibini de Enviro’dan kontrol ediyoruz.

Bizim bankalarla yaptığımız tüm anlaşmalarımız kura göre. Ben bankada bir bedeli 2.32’den bozdurmuşsam maliyetlerime de 2.32’den yansıyor.

Devamını oku...

info_tekstil
İNFO TEKSTİL

Türkiye’nin en önemli kurumsal giysi üreticilerinden İnfo Tektstil’in CoreTEX yolcuğunu yönetim kurulu üyesi Gökhan Doğrugüven, imalat müdürü Ali Çoban ve sistem yöneticisi Ömer Turan ile konuştuk.

 

Firma hakkında genel bilgi alabilir miyiz?

Yurt içinde TGS, Simit Sarayı, Starbucks, Petrol Ofisi, Avea, Vodafone, Koç gibi önemli markaların iş kıyafetlerini üretiyoruz. Yurt dışında da başta Avrupa ülkeleri olmak üzere olmak üzere Rusya ve Afrika'ya ihracat yapıyoruz. Türkiye’de iş kıyafetlerine fazla bütçe ayrılmıyor, bu konuda firmalar tasarrufu ön planda tutuyorlar. Ancak servis ve iletişim kalitemiz bizi sektörde bu konuya önem veren firmalarla birleştiriyor.

Devamını oku...

okan_tesktil
OKAN TEKSTİL

Okan Tekstil’in CoreTEX ile geçirdiği 5 yıllık süreci ve gelinen noktayı yönetim Kurulu başkanı Güven Aktaş ile değerlendirdik.

 

Firma hakkında bilgi alabilir miyiz?

Güven Aktaş:

Okan Tekstil dinamik ve deneyimli bir aile şirketi. 1986 yılında, 56 m2 bir alanda, 5 makineyle tekstil işine başladık. O yıllarda Mercan, Laleli ve Osmanbey’e fason üretim yapıyorduk.

90’lı yllarda ilk fabrikamıza geçerek tüm atölyelerimizi aynı çatı altında topladık. 1994 yılında fason üretimi tamamen bırakıp ihracata yöneldik. Gün geçtikçe daha iyi firmalarla çalıştık. 2000 yılından sonra ise müşteri seçen bir tekstil firması haline geldik.

Devamın oku...

penko_tekstil
PENKO TEKSTİL

Penko Tekstil’in 2006 yılından beri süren CoreTEX serüvenini, üretim, muhasebe ve mağazacılıktaki entegre işleyişi firma sahibi Bülent Özbek ve Sistem Sorumlusu Adnan Cüre ile konuştuk.

 

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz? 

Bülent Özbek: 

Penko 1994 yılında kurulmuş bir firma. Erkek üst grup üretimi yapıyoruz. Yıllık 2.500.000 imalatı olan firmanın iki toptan satış mağazası ve üç markası var.  Markalarımız Baqarda, Jean Piere ve SelfWork. Mağazalarımız ise Laleli ve Merter’de. Bunun dışında Penko Üretiminin %15’ini Hollanda, Fransa, Rusya gibi 35 ülkeye pazarlıyor.

Devamını oku...

sen_tekstil
ŞEN TEKSTİL

Şen Tekstil’in sektördeki gidişatını, hedeflerini ve CoreTEX ile geldiği noktayı firma sahibi Erdoğan Şen, modelhane şefi Nilgün Şen ve muhasebe müdürü Dilek Topdemir ile konuştuk.

 

Firma hakkında bilgi alabilir miyiz?

Erdoğan Şen:

Şen Tekstil 2003 yılında üretime başlayan hızlı ve reformist bir tekstil firması. Ben tek başıma, 0 sermayeyle firmayı kurdum. 2005 yılından beri Yenibosna’daki fabrikamızda üretim yapıyoruz. Firmamızın çalışan sayısı 45, aylık üretimi ise 80.000 adet. Bünyemizde modelhane, model dikim, paketleme ve kesimhane bölümlerimiz var. Dikim ve baskı-nakışı dışarıda yaptırıyoruz.

Devamını oku...

 ugur_konfeksiyon
UĞUR KONFEKSİYON

Uğur Konfeksiyon’un 3 ayda CoreTEX ile hücre sistemine geçişini ve Enviro Finans Bilgi Yönetim Sistemiyle olan entegre işleyişi, firma mali müşaviri ve iç denetçi Tahsin Işıkören, muhasebe müdürü Mustafa Şeker, maliyet muhasebesi sorumlusu Ömer Gül ve bilgi işlem müdürü Süleyman Sayar ile yaptığımız röportajdan dinleyelim.

 

2011 yılı başından beri CoreTEX kullanıyorsunuz. Yazılım arama sürecinde beklentileriniz nelerdi?

Mustafa Şeker:

Biz diğer tekstil firmalarına göre farklı bir konumdayız, çünkü triko üretiyoruz. En büyük beklentimiz ihtiyaçlarımızı tamamen karşılayabilecek bir üretim programıydı. Hazır bir konfeksiyon programıyla üretimi takip edebileceğimizi düşünmüyorduk.

Devamını oku...

ymomentum_tekstil
Y MOMENTUM TEKSTİL

Y Momentum Tekstil’in 5 yıllık CoreTEX yolculuğunu ve gelinen noktayı firma bilgi işlem müdürü Baki Özdemir ile konuştuk.

 

CoreTEX’ten önce üretim takibini nasıl yapıyordunuz?

CoreTEX’ten önce farklı bir üretim takip programı kullanıyorduk.

Özellikle kesim kartları konusunda sıkıntılıydık. Kesim kartlarında oynamalar oluyor, istenilen adetler girilebiliyordu. Şimdi bu tür sorunlar yaşamıyoruz; çünkü müdahale etme hakkı kullanıcıya bağlı. Maliyet oluştuktan ve genel kontrol yapıldıktan sonra order tam yüklemeye atılıyor.

Devamını oku...